"Old boys cup" Kaplice   -   3.12.2016
   Umístění Rebel's:   1. místo

 
První prosincovou sobotu si dali v Kaplici dostaveníčko hráči, kteří již dosáhli zralého věku. Konal se totiž již sedmý ročník halového turnaje v sálové kopané nad 35 let, tentokráte jako STAROPRAMEN OLD BOYS CUP. Sedmý ročník měl devět účastníků. Přes veškerou snahu se pořadatelům nepodařilo zajistit desátý tým, který by nahradil tradičního účastníka z Malont, jenž se nepřihlásil. A tak dvě základní skupiny byly poněkud nesourodé. V áčku byly jen čtyři týmy, které měly jistotu postupu do čtvrtfinále, a tak hrály prakticky jen o lepší nasazení do vyřazovacího pavouka, i když i to je dost zásadní věc. Béčko bylo pětičlenné. Pro jeden tým tedy musel skončit turnaj po základní části. Všechny zápasy se hrály na jedenkrát patnáct minut.

skupina A:
Favoritem áčkové skupiny byl historicky nejúspěšnější tým kaplického turnaje krumlovský Slavoj. Poprvé se v jejich dresu v této věkové kategorii mohl objevit střelec Jan Peťule a jeho přítomnost byla určitě znát. Slavoj prošel skupinou bez zaváhání, potvrdil roli favorita a do čtvrtfinále postoupil z prvního místa. Z druhého nakonec šlo Dolní Dvořiště a to díky výhře v posledním utkání skupiny s Trhovými Sviny, v němž sice vedl Spartak, ale hráči "Dolňáku" třemi góly otočili skóre ve svůj prospěch, čímž si zajistili papírově hratelnějšího soupeře ve čtvrtfinále. Jak bylo zmíněno, z třetí příčky šly Trhové Sviny a se ziskem jednoho bodu postoupilo do čtvrtfinále kaplické Rambo.

zápasy:
Č. KrumlovT. Sviny2:0Peťule 2
D. DvořištěRambo1:1V. Lattner - P. Ševčík
D. DvořištěČ. Krumlov1:5Vl. Pecha - Peťule, Štrob, Haláček, Čábela, Mašek
T. SvinyRambo5:1Písko, Valter, Brožka, O. Šafránek, Fujdiar - Růžička
Č. KrumlovRambo4:2Štrob 2, Němec, Čábela - P. Ševčík, T. Beránek
T. SvinyD. Dvořiště1:3Beneš - V. Lattner, P. Pecha, T. Macanovič

pořadí:
1.FK Slavoj Český Krumlov30011:39
2.FK Dolní Dvořiště1115:74
3.TJ Spartak Trhové Sviny1026:63
4.Rambo Kaplice0124:101

skupina B:
V béčku byla silná trojka týmu, které neměl postup do čtvrtfinále minout. Což se také později ukázalo. Bez ztráty bodu prošel turnajem pořádající Paroh team, který střelecky táhlo duo Petr Janura a mladíček Tomáš Vávra. První místo v tabulce bylo tedy obsazené. Na druhém skončili hosté z Vysočiny. Rebel´s Okříšky ač v trochu pozměněné sestavě svou kvalitu prokazovali v každém utkání. Silný celek poskládala i kaplická Rafanda, která si dokázala poradit s papírově slabšími soupeři, ale na Paroh a Okříšky nestačila. To nemohlo znamenat nic jiného než postup ze třetího místa. O čtvrtém čtvrtfinalistovi se rozhodovalo mezi Vyšším Brodem a kaplickými Titány, kteří se střetli hned ve svém prvním utkání. Gól z poslední minuty Josefa Frýda znamenající výhru Titánů 2:1 lze označit tedy za zlatý. Na druhou stranu je třeba říci, že Titáni se z premiérového postupu mezi nejlepší osmičku radovali po zásluze, neboť dokázali potrápit všechny favority své skupiny.

zápasy:
ParohRafanda2:0Janura 2
V. BrodTitáni1:2Pěnčík - M. Vančata, Frýd
OkříškyParoh1:2Kotrba - Vávra, Janura
RafandaV. Brod4:1Sukdolák 2, Ginzel, Mazanec - Pěnčík
TitániRafanda1:3Moravec - Sukdolák 2, Koršala
V. BrodOkříšky1:3Pěnčík - Jůza, Ošmera, Kylíšek
ParohV. Brod5:1Janura 3, Kubalák 2 - Kovačík
OkříškyTitáni3:2Jůza, Ošmera, Kotrba - Moravec
RafandaOkříšky0:3Jůza, Kotrba, Kylíšek
TitániParoh1:2Beran - Vávra, Janura

pořadí:
1.Paroh team Kaplice40011:312
2.Rebels Okříšky30110:59
3.Rafanda Kaplice2027:76
4.Titáni Kaplice1036:93
5.FK Dynamo Vyšší Brod0044:140

čtvrtfinále:
První čtvrtfinále mělo být jednoznačnou záležitostí krumlovského Slavoje. Zvlášť když v šesté minutě poslal favorita do vedení Ota Štrob. Ale Titáni potvrzovali, že letos mají formu a Slavoj dokázali trápit. Navíc Krumlovští zahazovali velké šance a přišel trest. V jedenácté minutě vyrovnal Tomáš Moravec. Jenomže v té samé minutě Jan Peťule vrátil Slavoji vedení. Minutu před koncem navíc Josef Haláček přidal třetí gól. Srdnatě bojující soupeř ale neházel flintu do žita a v poslední minutě zásluhou Marka Vančaty snížil na rozdíl jediné branky. Navíc však již Titánům nezbýval čas. Slavoj proklouzl do semifinále, i když i sami hráči si jistě mysleli, že výhra bude podstatně snadnější.
Druhý boj o postup mezi nejlepší čtyři týmy turnaje byl ze všech zápasů na celém turnaji výsledkově nejjednoznačnější, což čekal jistě jen málokdo. Na úvodní gól se čekalo do páté minuty, během které Rebelové udeřili dvakrát. Nedlouho poté sice Jan Gažák ještě snížil na 2:1, ale kapitán Ivoš Večeřa z trestňáku vrátil svému týmu dvougólový náskok. Šacen pro soupeře přišla čtyři a půl minuty před koncem při vyloučení Mariana Kotrby. Jenomže během přesilovky Sviny dvakrát inkasovali!!! Závěr zápasu se pak odehrál zcela v režii Rebel´s. Další dvě přesné trefy vytáhli skóre až na 7:1.
Třetí duel měl jednoznačného favorita. Od hráčů Parohu se nečekalo nic jiného než postup. Stav 0:0 opět vydržel jen do páté minuty. Přihrávku Janury usměrnil do branky Jan Říha. Když hned v následující minutě pohlednou kombinaci zakončil po Janurově přesné přihrávce gólem Tomáš Vávra, bylo čtvrtfinále prakticky rozhodnuto. Hráči Ramba sice nic nevzdávali, ale "Parožáci" si dvoubrankové vedení bez větších problémů hlídali. Definitivní podobu výsledku pak dali tři minuty před koncem, když jejich postup zpečetil gólem Milan Sedlák.
Posledního semifinalistu musel určit boj mezi Rafandou a Dolním Dvořištěm. Zde se papírové předpoklady naplnily, když to byl vyrovnaný boj od úvodní do poslední minuty střetnutí. Přece jenom o něco více práce měl brankář Dolního Dvořiště František Henžl, ten však nulu uhájil stejně jako jeho protějšek Václav Kuchař. Po bezbrankové remíze musel o postupujícím rozhodnout penaltový rozstřel. Po třech základních sériích byl stav 3:3. I ve čtvrté rundě kralovali střelci. V té následující se ale rozhodlo. Střelu Václava Lattnera Kuchař stačil nohou vykopnout. Zbyněk Ginzel nezaváhal a Rafanda se mohla radovat.

zápasy:
Č. KrumlovTitáni3:2Štrob, Peťule, Haláček - Moravec, M. Vančata
OkříškyT. Sviny7:1Kylíšek, Večeřa, Ošmera 2, Kotrba - Gažák
ParohRambo3:0J. Říha, Vávra, Sedlák
RafandaD. Dvořiště1:0 p.Ginzel

semifinále:
Mezi nejlepší čtyřku postoupily týmy, které v průběhu turnaje prokázaly nejvyšší výkonnost, a pro nikoho nebylo překvapením, že právě tyto čtyři celky byly v semifinále. První duel svedl proti sobě krumlovský Slavoj a Rebel´s Okříšky. V úvodních minutách Slavojáci nevyužili přesilovku při vyloučení Večeři a přišel trest. V sedmé minutě otevřel skóre Michal Ošmera. Slavojáci se snažili o vyrovnání jenomže v brance Rebel´s kraloval David Vejmelka. Navíc v jedenácté minutě navýšil vedení hostů z Vysočiny Petr Kylíšek. Stejný hráč pak v minutě třinácté přidal další gól, aby hned o minutu později zkompletoval svůj čistý hattrick. Gól Josefa Haláčka v poslední minutě byl již jen kosmetickou úpravou výsledného skóre.
Na gól v semifinále mezi Parohem a Rafandou se čekalo až do poloviny zápasu. Mírně favorizovaný Paroh poslal do vedení benjamínek Tomáš Vávra. Poté předvedl několik doslova úžasných zákroků gólman Parohu František Říha, ale ve třinácté minutě inkasoval po střele Erika Koršaly. Stejný hráč v té samé minutě navíc dokonal obrat. Rázem byla finále blíže Rafanda. "Parožáci" přistoupili ke hře bez brankáře, Rafanda mohla postup ztvrdit střelou do prázdné brány, ale míč vždy branku minul. Když zbývalo 6,8 vteřiny dokonce, rozehrávali hráči Parohu od vlastní svatyně, a když zbývalo 0,7, zastavila se časomíra po vyrovnávací střele Jaroslava Kučery. Parádní rána do horního růžku byla nechytatelná. Na řadu znovu přišel penaltový rozstřel. V něm Rafanda tentokráte neuspěla, když ve druhé sérii na trefu Kučery nedopověděl Ginzel, když orazítkoval pouze tyč. Následně ztvrdil postup Vávra.

zápasy:
Č. KrumlovOkříšky1:4Haláček - Kylíšek 3, Ošmera
ParohRafanda2:2 pen. 3:1J. Kučera 2, Vávra - Koršala 2

o medaile:
O bronzu se rozhodovalo tradičně v penaltovém rozstřelu. Na aktéry čekalo pět sérií. Všech deset střelců bylo úspěšných, na řadu tedy musel přijít KO systém. Koršala i Šváb se trefili. Pak v brance Slavoje nahradil Vincíka Peťule a Motzovi penaltu zlikvidoval. Jenomže následně Kuchař vychytal Čábelu, a tak se stále pokračovalo. Sukdolák i Haláček mířili přesně. V deváté sérii netrefil branku Erik Koršala. K penaltě se pak postavil Jan Peťule a zajistil trojnásobnému vítězi turnaje poprvé bronzovou medaili.
Do finále dokráčely stejné týmy jako v minulém ročníku Staropramen Old Boys Cupu. Jednalo se o reprízu souboje ze skupiny, v kterém vyhráli hráči Parohu 2:1. Finálový souboj byl dlouhé minuty bezbrankový, jednalo se spíše o taktickou bitvu, nikdo nechtěl soupeři dopřát vlastní chybou gólový úspěch. Skóre se změnilo až v minutě deváté. Kapitán Rebel´s Ivoš Večeřa našel recept na gólmana Říhu a hosté šli do vedení. Domácí mohli několikrát vyrovnat, ale výborně chytající Vejmelka byl proti. S blížícím se koncem museli hráči parohu sáhnout ke hře bez brankáře, udělali však chybu, Kubalák fauloval a Okříšky měli možnost hrát přesilovku. Paroh znovu sáhl k power play, ale Ivoš Večeřa druhým gólem nasměroval Rebel´s k premiérovému triumfu. Pár vteřin před koncem sice ještě odčaroval Vejmelku Tomáš Vávra, ale na vyrovnání už Parohu nezbýval čas. Rebelové tak svému hostiteli oplatili prohru ze skupiny a také finálovou prohru ze šestého ročníku.

zápasy:
penaltyČ. KrumlovRafanda8:7

rozh. penalta Peťule

FINÁLEParohOkříšky1:2Vávra - Večeřa 2

Pořadatelé samozřejmě nezapomněli ocenit ani individuální výkony. Koruna nejlepšího střelce turnaje připadla Petru Kylíškovi, který soupeřům nasázel 7 branek, stejně jako Petr Janura. Nejlepším gólmanem turnaje organizátoři zvolili brankáře vítězného týmu Rebel´s Okříšky Davida Vejmelku, který po celý turnaj chytal výborně. Nejlepším hráčem celého klání byl pořadateli vyhlášen zcela po zásluze Petr Janura, který po celý turnaj táhl Paroh k příčkám nejvyšším a navíc také stejně jako Kylíšek vstřelil 7 branek.
I v pořadí již sedmý ročník halového turnaje hráčů nad 35 let se vyvedl na výbornou. Nutno také zmínit, že turnaje se zúčastnila řada hráčů narozená dříve než před 35 lety. A tak jen pro orientaci uvádíme trio nejstarších hráčů turnaje. Tím nejzkušenějším byl gólman Pavel Lenk (ročník narození 1954), v závěsu za ním o měsíc mladší Josef Kovačík z Vyššího Brodu a toto duo doplnil obránce vítězného Parohu Bohuslav Svoboda (1958). Celý turnaj odřídila dvojice arbitrů Martin Kučera, Ladislav Kuzma. I jim patří poděkování pořadatelů, kteří též děkují všem sponzorům.

střelecká tabulka:
7 - Kylíšek (Okříšky), Janura (Paroh)
5 - Ošmera (Okříšky), Vávra (Paroh)
4 - Večeřa, Kotrba (Okříšky), Sukdolák (Rafanda), Štrob, Peťule (Slavoj)

konečné pořadí + sestavy:
1. Rebels Okříšky
David Vejmelka, Michal Ošmera, Marian Kotrba, Ivoš Večeřa, Vítězslav Hlavina, Petr Kylíšek, Jaroslav Jůza

2. Paroh team Kaplice
František Říha, Jaroslav Kučera, Milan Sedlák, Petr Janura, Bohuslav Svoboda, Martin Kubalák, Jan Říha, Tomáš Vávra

3. FK Slavoj Český Krumlov Josef Vincík, Lukáš Matuš, Ota Štrob, Jiří Němec, Jan Peťule, David Čábela, Josef Haláček, Zdeněk Šváb, Lubomír Mašek

4. Rafanda Kaplice
Václav Kuchař, Richard Mazanec, Zbyněk Ginzel, Jan Hermann, Jiří Sukdolák, Erik Koršala, Václav Pexa, Josef Motz

5. FK Dolní Dvořiště
František Henžl, Tomáš Macanovič, Vladimír Pecha, Jan Macanovič, Pavel Pecha, Václav Lattner, Petr Kapec, Radek Papaj

6. TJ Spartak Trhové Sviny
Pavel Lenk, Václav Brožka, Ota Šafránek, Jan Gažák, Martin Písko, Radek Ježek, Ladislav Picek, David Beneš, František Valter, Ladislav Fujdiar

7. Titáni Kaplice
Jiří Vančata, Ondřej Nowak, František Česák, Ondřej Papaj, Petr Skála, Tomáš Moravec, Aleš Beran, Jan Šebest, Jan Carda, Josef Frýd, Marek Vančata

8. Rambo Kaplice
Vlastislav Otava, Tomáš Beránek, Milan Neubauer, Tomáš Růžička, Josef Studený, Pavel Ševčík, Tomáš Procházka, Ladislav Kolář

9. FK Dynamo Vyšší Brod
Jan Salzer, Vít Syrovátka, Michal Pěnčík, Josef Filip, Josef Štrop, Jan Harenčák, Josef Kovačík, Ludvík Sojka, Jan Poláček, Pavel Poštulka
 
Statistika hráčů Rebel's
 
ZápasyBodyGólyNahrávkyObdržené
branky
Vychytané
nuly
Baggio71349
Ošmi71156
Kylda7972
Omouch7642
Jája7330
Doucha710181
Sloup7101
 
Odkazy
 
Přístupy
Celkem přístupů od 16.6 2007